Zakázaný jazyk

Když lidé, jako jste vy, (jméno) ---, potom ---.

Slovní obrat „lidé jako jste vy“ využívá principu, že neříkám přesně, kdo, ale jen říkám, že to jsou lidé, jako jste vy, kteří vám jsou podobní, kteří jsou ve stejné situaci, a proto budete důvěřovat jejich názoru. Lidé si rádi vyslechnou názor toho, kdo je jim podobný, toho, kdo je ve stejné situaci, má stejný problém, stejný zájem.

Fráze „když lidé, jako jste vy“ je pro ně inspirace, co mohou udělat, je to příklad, co mohou udělat, a ujištění, že nic neudělají špatně. Tímto způsobem lidem ukazujete, jak se mají rozhodnout, co mají udělat.

Lidé potřebují vědět, co dělají a co si myslí ostatní, a nevědomě chtějí jít s davem. Na čem si myslíte, že funguje móda? Lidé často používají otázku: „A co byste udělal vy?“ Proč? Potřebují příklad, který mohou následovat.

Příklady: Když se lidé jako vy, (jméno) --- , potom (co bude následovat / přínos).

  • Když lidé, jako jste vy, Petře, začnou chodit na koučink, pak začnou být v životě úspěšnější a spokojenější.
  • Když lidé, jako jste vy, Báro, doporučí tento kurz svým přátelům, pak často slyší děkovné reakce za dobrý tip.
  • Když si obchodníci, jako jste vy, Kryštofe, pořídí tablet, potom jsou nadšení, protože jim to ušetří spoustu času na cestách, a mohou vyřídit mnoho věcí mimo kancelář.
  • Když se lidé, jako jste vy s vaším nadšením, Nino, rozhodnou vstoupit do naší organizace, pak se tu hned cítí dobře a jako doma.