Zakázaný jazyk

Nebudu vám říkat ---.

Povídám vám, že vám to nebudu říkat, a proto můžete být v klidu. A zatímco budete v klidu, odhodíte pocit podezření a budete mít pocit bezpečí a uvolnění, tak vám to stejně řeknu, aniž byste si toho všimli.

Použijte tento vzorec, abyste popsali situaci, která je pro vás výhodná, a chcete, aby nastala. Pamatujete, že mozek, než něco udělá, tak si to nejdříve musí představit. To, co si neumíme představit, tak ani nemůžeme udělat. A tento vzorec se perfektně hodí na vytváření představ v myslích posluchačů.

Tento vzorec vám dovolí říct to, co bychom normálně nemohli vyslovit, a je postaven na principu negace a vloženého příkazu.

Příklady: Nebudu vám říkat „yxz“, protože ---.

  • Nebudu vám říkat: „Prodejte mi to za nízkou cenu, jinak si to nevezmu.“ Tím by totiž vznikla nepříjemná situace a bylo by těžké se dohodnout.
  • Nebudu vám říkat: „Učte se přesvědčovací vzorce každý den, protože to je jediný způsob, jak se je naučit pořádně.“ To je věc, která mi nepřísluší.
  • Nebudu vám říkat: „My máme nejlepší nabídku, která opravdu vyhovuje vašim požadavkům.“ To by asi vyznělo divně. Řeknu raději: „Pokuste se naši nabídku porovnat s ostatními a zjistíte, jak je výhodná.“
  • Nebudu vám říkat, abyste si koupili emailový kurz Zakázaný jazyk, protože je to rozhodnutí, které musíte udělat sami.